Видео

Путин ги гледа! Снимка од рускиот ТУ-154 како ја надлетува Белата куќа во Вашингтон

Телевизијата RT објави видео снимка од надлетувањето на руски воен авион Ту-154 над Белата куќа и другите резиденции на претседателот на САД.

Претходно медиумите соопштија дека рускиот авион ги надлетал Капитол, Пентагон, Белата куќа и други резиденции на претседателот на САД, како и владиниот бункер во близина на Вашингтон.

Притоа се истакнуваше дека летот е договорен со американската страна во рамките на Договорот за отворено небо. Од Белата куќа изјавија дека таквиот лет бил рутина.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top