Црна хроника

Пукање во Тетово, тројца повредени

Тројца граѓани биле повредени во престрелка што се случила во Тетово. Повредените, поради серизноста на повредите биле донесени на лекување во државната болница во Скопје.

Двајца од повредените имале повреди на стомокот, а по оперативните зафати се во стабилна состојба. Третиот има повреда во пределот на главата, поради што е хоспитализиран на Клиниката за неврохирургија.

МВР ќе излезе со подетални информации во текот на денот.

Advertisements
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top