Вебкафе

Првиот Филипинец „на маки“: Кога Трамп ќе нареди да пееш – ќе пееш, што ќе правиш

Родриго Дутерте, претседателот на Филипините на Самитот на АЕСАН во Манила ја запеа песната „Ти“, како што рече „по наредба“ на претседателот на САД, Доналд Трамп.

Дутерте пееше во дует со локалната поп дива Пилита Коралес.

„Дами и господа, ненајавено запеав во дует со г-ѓа Пилита Коралес, по наредба на врховниот командант на САД“, рече Дутерте по „настапот”.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top