Вебкафе

Првиот брајов паметен часовник за слепи лица (видео)


Јужнокорејската компанија Dot го произведе првиот брајов паметен часовник за слепи лица во светот. Часовникот користи 4 активни динамични брајови ќелии за да прикажува на дисплејот текст од било која мобилна апликација или сервис.

Овој паметен часовник го развиваа три години и првите 140.000 примероци од истиот ќе бидат пуштени во продажба во март.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top