Славни

Прва фотографија од семејството Меси по раѓањето на Чиро (фото)

Лионел Меси стана татко по трет пат, откако неговата сопруга Антонела во петокот на свет го донесе синот Чиро.

Меси и Антонела имаа два сина, петгодишниот Тиаго и двегодишниот Матеа, па сега го добија 5-от член во семејството.

Неколку дена после раѓањето на третиот син Меси на својот Инстаграм профил објави фотографија и напиша: „Добредојде Чиро! Благодарение на Бог, се помина како што треба, пресреќни сме“.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top