Музика

Промовирана песната од Eye Cue која ќе ја претставува Македонија на Евросонг

Синоќа беше промовирана песната Lost and Found од бендот Eye Cue, со која тие ќе ја претстават Македонија на музичкиот натпревар Евровизија на 8 мај во Португалија.

Музиката и текстот се потпишани од Бојан Трајковски, а аранжманот е на Дарко Димитров. Режијата на спотот е на Јован Куциновски.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top