Музика

Промоција на новиот албум на Горан Трајкоски (видео)

Славниот некогашен фронтмен на групата Анастасија, своевремено вокалист и на култниот Мизар, продолжува со неговата соло кариера објавувајќи го новиот албум наречен „Тешкиот глас на новите химни“.

Промоцијата на новиот албум на Горан Трајкоски – „Тешкиот глас на новите химни“ во издание на МКЦ Скопје, ќе се оддржи во петок 24 ноември, во 12 часот, во Ап(о)тека во МКЦ.

Албумот ќе можете да го набавите на ЦД издание и ќе се продава по промотивна цена, а воедно ќе можете да купите и карта за промотивниот концерт кој ќе се оддржи на 15 декември во Кино Фросина.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top