Земја на чудата

Претставен нов робот кој изгледа како вистинска жена (видео)

На овогодинешниот саем во Токио претставени се хуманоидни роботи кои изгледаат многу реално.

Видеото кое е снимено за време на настанот има 3 милиони преглени, и ги остави зачидени луѓето. А многу од нив се убедени дека пред нив стои жена а не робот.

Многу од присутните смеењето, мавтањето и воопшто целото излагање на роботот го опишаа како „језиво“.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top