Музика

Пресно видео од Тејлор Свифт: Спот за песната „Look What You Made Me Do“


Една од најпознатите и најбогати американски пејачки, Тејлор Свифт, објави видео спот за песната „Look What You Made Me Do“, од новиот албум „Reputation“ кој официјално ќе го објави во ноември.

Музиката, текстот и аранжманот за песната Свифт ги направи во соработка со копродуцентот Џек Антоноф. Тој, исто така, работеше на неколу песни од нејзиниот претходен албум „1989“.

„Look What You Made Me Do“ е прва песна од нејзиниот албум во најава која пејачката ја објави како сингл. „Reputation“ официјално ќе биде објавен на 10 ноември, а веќе е достапен за нарачка во претпродажба.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top