Музика

„Прекрасната траума“ на Пинк


Во петокот Пинк на својот Twitter профил ја најави објавата на новата песна насловена со името „Beautiful trauma“.

„Утре споделувам со вас нова песна насловена Beautiful Trauma. Ја напишав песната со многу посебна личност, Џек Антонов, и го именував албумот по тоа, бидејќи животот е премногу трауматичен. Но, исто така е и убав. Сè уште постојат убавини во животот и убави души“.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top