Актуелно

Пратеничка и градоначалник повредени во сообраќајка кај Удово


Вчера, во сообраќајна незгода кај Удово, потешко беше повредена пратенилчка на СДСМ, Мери Лазарова (33), а со полесни повреди поминал градоначалникот на Валандово Перо Костадинов (30).

Пратеничката, која управувала со возилото, итно била пренесена во Ургентниот центар во Скопје, со повреди на главата и телото.

Од МВР информираат дека патничко моторно возило „опел корса“ се превртело откако М.Л. се обидела да го избегне одронот на патот на делот по демиркаписките тунели.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top