Свет

Позната руска водителка убиена пред очите на нејзиниот син!

Познатата руска новинарка Зана Вебер била застстрелана од блиску, стои во полицискиот извештај, а во неа пукал нејзиниот поранешен сопруг Анатолиј Леонтиков со воздушна пушка.

Се наведува дека Вебер била популарна телевизиска новинарка од краснодарската област, која се наоѓа во јужна Русија.

Итната помош стигнала брзо и се обидела да ја спаси, но таа подлегнала на повредите на патот кон болницата.

Леонитиков веднаш штом ја испукал поранешната собруга, го зел нивниот син и побегнал од лице место.

Детето го оставил кај неговите родители и се дал во бегство. По кратко време се предал на полицијата.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top