Актуелно

Познат е идентитетот на прегазената жена

Во несреќата која се случи денес околу 12 часот на скопски Бит Пазар животот го загуби 89 годишната Е.А. Таа беше прегазена од автобус на ЈСП, а од здобиените повреди починала на лице место.

-Од здобиените повреди жената починала на местото на настанот. Констатирана била смрт од страна на лекар од итна медицинска помош. Увид на местото на настанот е извршен од страна на екипа на Секторот за внатрешни работи Скопје во присуство на јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата е дадено за обдукција, информираат од МВР.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top