Актуелно

Пожар во Археолошкиот музеј во Скопје

Во подземните простории на Археолошкиот музеј на Македонија попладнево избувна помал пожар, како што неофицијално дознавме, огнот избувнал поради неисправна електрична инсталација.

На самото место се излезени 5-6 противпожарни возила кои го локализираат пожарот.

Како што дознавме, пожарникарите веќе го локализирале и целосно го изгаснале пожарот, при што не е причинета поголема материјална штета.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top