Екстра

„Пожар во 2018 – Пелистерка ќе го гаси“: Жешки спортистки распалија за новиот календар


Во духот на новогодишната традиција која за која си фати ред, „Пелистерка“ денес го промовираше својот нов, атрактивен календар за 2018 година.

Промоцијата се одржа во хотелот „Мериот“, каде пред претставници од медиумите беше промовиран деветтиот по ред уникатен календар под мотото „Вода за најдобрите“. Календарот на „Пелистерка“ го красат 12 млади и жешки спортистки од различни спортски дисциплини.

Јануари: Берна Шерифовска (џудо)

Февруари: Наташа Андонова (фудбал)

Март: Едина Муса (кошарка)

Април: Леана Таќи (триатлон)

Мај: Миљана Ристиќ (маратон)

Јуни: Марија Божиновска (фитнес)

Јули: Елена Чуркоска (кајак)

Август: Дрита Ислами (атлетика)

Септември: Ивана Јанкова (одбојка)

Октомври: Стефани Тодорова (кикбокс)

Ноември: Катерина Николовска (велосипедизам)

Декември: Нина Ѓорѓевиќ (карате)

За фотографиите и овој пат задолжени беа Ани и Дими.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top