Видео

Поздрав од Марс: Вака изгледа „Црвената планета“ пред да дојде зимата таму


Снимката од површината на Марс која ја објави НАСА е базирана на фотографија која на Земјата ја испрати роверот Кјуриосити.

Панорамата е направена од фотографии од планинскиот врв Вери Рубин на кратерот Гејла, се наведува во описот на видеото.

Снимката е направена непосредно пред зимскиот период на Марс, кога небото над Црвената планета било ведро.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top