Авто мото

Повлечени 127.000 возила од „Нисан“

Автомобилската компанија која доаѓа од Јапонија, „Нисан мотор“ поради грешка ќе повлече повече од 127.7 илјади возила во Русија.

„Причината за повлекувањето на моделите на „нисан“ – „note“ и „tiida“ произведени од 30 август 2008 до 1 август 2014 година е можноста од погрешно активирање на воздушното јастуче на возачот“, се наведува во соопштението.

Генераторите на гас во неисправните воздушни јастучиња ќе бидат проверени и заменети таму каде што ќе биде потребно. Поправките ќе бидат бесплатни за сопствениците на возилата.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top