Advertisements
Спорт

Потрес во соблекувалната на Јунајтед: Играчите се свртеа против миленикот на Мурињо

Во последно време навивачите на Манчестер Јунајтед ретко кога слушаат убави вести за својот омилен клуб!

После поразот во градското дерби настанал вистински хаос во соблекувалната на Манчестер Јунајтед, а прилината бил Немања Матиќ, пренесуваат англиските медиуми.

Наводно фудбалерите на Јунајтед не се задоволни од игрите на Матиќ не можат да разберат сошто Мурињо постојано го протежира и зошто Србинот има толку голем „кредит“ кај Специјалниот.

Соблекувалната смета дека Фред е неправедно запоставен во однос на Матиќ кој според нивното мислење оваа сезона игра под нивото и би требало да се пресели на клупата.

Дали Мурињо ќе попушти под притисокот или сепак ќе продолжи да го форсира Матиќ во стартниот тим ќе видеме после репрезентативната пауза.

Advertisements

Најпопуларно

To Top