Спорт

Потег за РЕСПЕКТ: Додека другите пливаа тој оддаде почит на жртвите во Барселона!

За потегот на шпанскиот пливач на 200 метри, Фернандо Алварез, веројатно долго ќе се зборува, тој направи нешто што ретко кој го направил до сега.

Имено, Алварез пред трката на пливачкиот турнир во Будимпешта побарал од организаторите на турнирот да се оддаде почит на жртвите во Барселона со едно минутно молчење, но неговото барање било одбиено.

Во тој момент шпанскиот пливач одлучил работите да ги превземе во свој раце, па додека другите ја започнаа трката тој остана во место една минуата со цел да ја реализира својата намера. Навистина погег за почитување..

Hoy nuestro nadador Máster nadaba la prueba de 200 Braza, tras muchas pesquisas, intentando hicieran un minuto de silencio por el atentado terrorista de Barcelona, en el Mundial Máster que se está celebrando en Budapest, y ante la negativa "no se puede perder un minuto ", Fernando, decidió hacerlo él, en el pollete, en su prueba!!Fernando Álvarez, se queda un minuto en señal de duelo en la salida del 200 Braza!!!El club Natación Cadiz muestra su pesar y rechaza la barbarie del Atentado terrorista en Barcelona

Posted by Club Natacion Cadiz on Saturday, August 19, 2017

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top