Спорт

Потег кој покажува колку е голем: Меси со лекција за Роналдо и Нејмар

Фудбалерите на Барселона синоќа го победија Депортиво на „Камп Ноу“ со високи 4:0 и повторно ја вратија разликата од 6 бода во однос на Атлетико.

Меси не се запиша во листата на стрелците. Аргентинецот два пати ја погоди стативата, потоа пречката, промаши пенал и три зицери, но и покажа голема несебичност.

Имено, при резултат 0:0 Меси одлично беше проигран од Иниеста и се најде сам пред противничкот голман. Иако можеше да бира во кој агол да ја смести топката, тој се одлучи да го проигра Суарез, кој погоди за 1:0.

Со овој потег Меси покажа дека воопшто не е себичен и дека го става тимот пред себе си. Шпанските медиуми веднаш го поставија прашањето:

„Што би направиле Роналдо и Нејмар во ваква ситуација?“

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top