Музика

Посветена на неговата мајка: Слушнете ја новата песна на Балашевиќ


Ѓорѓе Балашевиќ ја објави својата нова песна со наслов „Мати“ („Мајка“) кој самиот упатува на тоа дека е посветена на неговата мајка.

Иако Ѓорѓе не објавува нови песни така често, сепак уште еднаш докажа дека е вистински мајстор на музиката. Текстот, музиката и аранжманот се негови, а со оваа композиција Балашевиќ покажа дека уште е во форма.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top