Спорт

И после четири години ништо не се знае…На денешен ден настрада Михаел Шумахер


На денешен ден во 2013 година светот го потресе несреќата на легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер.

Најтрофејниот возач во историјата на Формула 1 и денес години по неговото пензионирање има посебно место во срцата на сите фанови, пишува Спортски.мк.

Шумахер доживеа страшна несреќа на француските Алпи по што неколку месеци помина во кома, потоа беше преселен во неговиот дом и од тој момент практично вести за неговата здравствена состојба нема.

Семејството на Шумхаер не сака да изнесува никакви инфорамции што се случуваше по трагичниот момент, тие не дозволуваат апсолутно никакви информации.

Последната информација за здравствената состојба на Шумахер ја пренесе „Дејли Експрес“ минатата година кога откри дека легендарниот возач не може да се движи.

Во продолжение да се потсетиме на некои од неговите најдобри моменти…

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top