Актуелно

Поради сообраќајка, застој на клучката кај Хиподром

На патниот правец Скопје-Велес, на клучката кај Хиподром, утринава има застој на сообраќајот поради сообраќајна незгода. Сообраќајот на оваа делница се одвива отежнато, по една коловозна лента.

На самото место се екипи на сообраќајната полиција и на јавното претпријатие „Македонија пат“.

Поставена е соодветна сообраќајна сигнализација.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top