Вебкафе

Поради рак ќе остане без пенис: „Хемотерапијата е вистински пекол!“

25 годишниот Дел Кларк од Њукасл во Велика Британија се бори со ракот на пенисот и вели дека му е веќе сеедно и да му го пресечат.

Минатата година нашол брадавица која пораснала колку едно грозје пред да побара помош.

Досега поминал пт операции, 9 серии радиотерапија и две серии хемотерапија, но се уште ништо не му помогнало.

Докторите велат дека досега му отстраниле дел од пенисот, а свесен е дека постојат шанси и да го изгуби целосно. Исто така болеста му го уништила и сексуалниот живот, а чувствува дека ќе го изгубил и осетот на пенисот.

DALE CLARKE (25) iz Newcastlea u Velikoj Britaniji bori se s rakom penisa i tvrdi da bi mu sad već bilo svejedno i da ga odrežu.

„Ова навистина ме уништи. Едвај чекам да заспијам, а мојот пенис единствено ми служи за уринирање. Имам деца за кои морам да мислам и не смеам да се откажам“ вели тој.

„Мојот сексуален живот исчезна, а јас го прифатив тоа. Што се однесува до мене, можам одма да го исечам. Знам дека станува збор за терминален рак, но планирам да се задржам овде уште некоја година. Хемотерапијата е прав пекол, но се согласувам на тоа само за да се спасам“ додава Дел.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top