Живот

Половиот орган може да открие колку долго ќе живеете!


Не се работи за должината на алатот, туку за друго нешто.

Имено, многу мажи страдаат од еректилна дисфункција, која често носи непријатности за голем број од машката популација, но освен тие непријатности, помалку познато е дека оваа состојба може да влијае на животниот век.

Американските научници предупредуваат дека мажите со овој проблем имаат 70 отсто поголеми шанси за пократок живот отколку другите.

Иако еректилната дисфункција се смета дека ја има само кај постарите мажи, тоа не е точно. Таа е раширена и кај помладата популација. Скоро 20% од мажите под 40 години го имаат овој проблем.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top