Спорт

Пол Погба со порака до Јане: Ти благодарам за позитивната енергија, се гледаме во Манчестер!

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба денес упати видео порака до малиот Јане Велковски од Македонија, кој боледува од спинална мускулна атрофија.

Погба му се заблагодари на 9-годишниот Јане за позитивната енергија и вети дека наскоро двајцата ќе имаат средба во Манчестер.

„Здраво Јане, се надевам дека си добар. Ти благодарам за позитивната енергија која ми ја даваш и би сакал да те поканам во Манчестер на натпревар на Јунајтед, се гледаме наскоро“, рече Погба.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top