Спорт

Покетино бара дефанзивец, ја добива Карлеуша во пакет

Тимот на Тотенхем во зимскиот преоден рок би можел да ја засилува одбраната.

Маурисио Покетино смета дека нема вистинска замена за Девисон Санчез, Тоби Алдербилд и Јан Вертонген.

Во нивно отсуство Покетино често пати импровизираше и играше со принудни решенија, па смета дека Душко Тошиќ би бил идеален за резервна опција.

Турските медиуми пренесуваат дека клубот од Лондон е спремен да издвои осум милиони евра, што е добра сума за играч кој има 32 години, но прашање е дали Тошиќ сака да замине од тимот во кој е стандарден првотимец.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top