Музика

Погледнете го официјалниот спот за химната на Светското првенство 2018

На интернет е објавен и официјалниот спот за химната на Светското фудбалско првенство кое ќе се игра во Русија во наредниот еден месец.

Спотот започнува со мотивирачкиот цитат „каде што има единство, секогаш има и победа“, после што следат кадри од фудбал на различни локации, од кал до големи стадиони, при што на интересен начин се претставени учесниците на овогодинешниот Мундијал. Во спотот се појавува и фудбалската легенда Роналдињо.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top