Актуелно

Почувствуван земјотрес во охридскиот регион


Слаб земјотрес со јачина од 2,5 степени попладнево бил почувствуван во охридскиот регион.

Земјотресот бил со епицентар на 6 километри источно од Охрид на длабочина од 6 километри.

Овој регион беше погоден од серија земјотреси на почетокот на летото, минатата година.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top