Славни

Почина „таткото на Фрејзер“


Џон Махони, актерот кој беше една од ѕвездите во популарната серија „Фрејзер“, почина на 77-годишна возраст во болница во Чикаго. Засега за јавноста не е соопштена причината за смртта.

Махони е роден во Велика Британија, а најголема слава стекна со улогата на Мартин Крејн, татко на Фрејзер Крејн, во истоимената серија.

Соработниците на Махони велат дека не познавале подобар човек и поталентиран актер.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top