Актуелно

Почина најстариот човек на светот

Најстариот маж на светот според гинисовата книга на рекорди и единствениот член од неговото семејство кој го преживеал Холокаустот, Израелецот Израел Кристал почина денеска на 113 години во Хаифа, Израел.

Кристал почина еден месец пред да наполни 114 години, јави БиБиСи. Тој бил роден во 1903 година во селото Зарнов, кое се наоѓа 146 километри југо западно од Варшава.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top