Славни

„Побрзај Ноле, морам да одам по пиво“! Србин го бодреше Ѓоковиќ на Австралија Опен! (видео)


Новаќ Ѓоковиќ го победи Доналд Јанг со 3:0 на стартот од Австралија Опен, а на натпреварот имаше голема поддршка од балканската дијаспора.

Бучната поддршка ја дадоа Србите, но во еден момент еден фан гласно извика „Ајде Ноле побрзо, морам да одам да купам пиво“ а тоа го насмеа поголемиот дел од публиката.

Тој момент можете да го видете на видеото на 4:33.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top