Спорт

Пирло повторно ќе игра за Јувентус!


Актуелниот италијански шампион Јувентус, од лето ќе добие ново засилување со славно презиме.

Имено, синот на легендарниот Андреа Пирло, Николо почна да тренира со младинскиот тим на „бјанконерите“, а од лето и официјално ќе стане член на Јувентус.

Николо има 15 години, а италијанските медиуми пренесуваат дека на лето ќе потпише договор со тимот до 16 години и ќе продолжи по стапките на својот татко. Роден е 2003 година, игра во средниот ред, а медиумите тврдат дека е многу талентиран.

„Потсетува на мене, технички е одличен, потребна му е борбеност. Се забавува додека игра, го сака фудбалот, а тоа сега е најважно“, изјави Пирло.

Пирло неодамна ја заврши фудбалската кариера, но би тебало да се врати во Јувентус наскоро и тоа како амбасадор на клубот.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top