Актуелно

Петочна временска прогноза


Денешниот ден во Македонија ќе донесе променливо облачно време со сончеви периоди и максимална температура до 19 степени. Во Скопје се очекува дневна температура од 16 степени.

Попладне ќе има зголемување на облачноста со можност за локален дожд особено во вечерните часови како и во текот на ноќта повеќе во западните и северните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top