Актуелно

Петочна временска прогноза

Брза промена на временските услови е метеоролошката прогноза за овој петок.

Облачно утро и пооблачно претпладне, кое попладне ќе се разведри. Ова се прогнозите за денеска а има и мали шанси за слаб замрзнат дожд.

Утрото е со температури под нулата а максималната дневна ќе достигне 2°С и 5°С во најголем дел од населените места низ земјава. Малку потопло, со максимална околу 7°С, се очекува во гевгелиско – дојранскиот крај.

Во Скопје температура ќе има минимална вредност околу -4°С, а максимална вредност околу 4°С.

Advertisements
To Top