Спорт

Перуанец ќе се вика Лука Модриќ! (фото)

После Кристиано Роналдо и Лиоонел Меси, во светот почнаа да се даваат и имиња по човекот кој беше избран за најдоабр фудбалер на Светското првенство, Лука Модриќ!

Она што е интересно што сега еден Перуанец, ќе носи балканско име, односно Лука Модриќ.

На ваквиот потег неговите родители се одлучиле откако Хрватска ја победи Англија во полуфиналето.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top