Видео

Панорамски поглед од 360 степени на црвениот Марс – вака изгледа тоа


Снимено од роверот Curiosity кој уште ја извршува својата научна-истражувачка мисија на нашиот планетарен сосед.

Коментари

loading...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top