Видео

„Паненка“ од слободен удар – тоа го може само овој фраер

Вистинска мајсторија беше видена на натпреварот помеѓу Сантос Лагуна и Атлас (3:1). Стрелецот на гол на овој натпревар, Освалдо Мартинез слободниот удар од далечина од околу 18 метри го изведе со – „паненка“!

Неговиот обид беше успешен и со тоа дефинитивно постигна еден од најуникатните погодоци од слободен удар.

Loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top