Музика

Падна нов рекорд: Овој е најгледаниот спот на YouTube на сите времиња

Летниот хит Dedspacito стана најгледаното видео на YouTube платформата.

Песната од порториканските музичари Луис Фонси и Деди Јенки има веќе има над 3,017 милијарди прегледи, а објавен е во јануари.

Видеото го надмина со гледаност претходниот рекордер, See You Again од Виз Калифа и Чарли пат, кој имаше 2,994 милијарди прегледи.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top