Спорт

Овие 11 од денес се слобoдни да преговараат: Пеколен напад и еден иден „крал“!

Денес и официјално започна јануарскиот преоден рок, а голем број фудбалери влегуваат во последните шест месеци од својот договор и веќе сега можат да потпиша пред договори со идните клубови.

Секако главни во оваа приказна се двајцата фудбалери на Арсенал, Алексис Санчез и Месут Озил, но тука секако е и секогаш контроверзниот Марио Балотели.

Како што сега стои ситуацијата, двајцата фудбалери на „топџиите“ ќе завршат во Манчестер, Чилеанецот во синиот дел, додека Германецот во црвениот. Додека веќе е познато дека Кеп Аризабалага ќе стане нов член на Реал Мадрид, пишува Спортски.мк.

Во продолжение погледнете го идеалниот тим составен од фудбалери кои се слободни да започнат преговори со своите идни клубови.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top