Вебкафе

Оваа жена не се депилира веќе 1 година, а нејзиниот сопруг ја поддржува!

28 годишната Сониа Ситровска од Полска се депилирала од своите 12 години, но пред една година одлучила да прекине со таа пракса.

Денес на својот Инстаграм профил ја промовира природната убавина и ги охрабрува другите жени да и се придружат во тоа.

A post shared by Sonia (@bodyhairmovement) on

„Сакам да ви го покажам грбот на кој имам влакна. Знам дека многу жени имаат влакнест грб и порати тоа се чувствуваат помалку привлечни. Нема потреба за тоа. Тоа е нормално“ вели таа.

A post shared by Sonia (@bodyhairmovement) on

Открива дека на нејзиниот сопруг ова не му се допаднало, но со тек на време почнал да прифаќа и да ја поддржува.

A post shared by Sonia (@bodyhairmovement) on

„На мојот сопруг оваа промена не му се допадна, но не се обиде да се разведи од мене. Одлучи да ги промени своите стандарди за убавина“ вели Сониа.

Признава дека и сама имала моменти на колебанје, но и понатаму е истрајна во својата одлука.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top