Вебкафе

Оваа комбинација од течности совршено го чисти бигорот!

Што се однесува до чистење на домот, нема нешто што не сме испробале. Многу сме слушнале за средства кои отстрануваат бигор, било оние од продавница или домашната комбинација на јаболков оцет и сода бикарбона.

Сета среќа, постои генијално решени, а вклучува два познати пијалоци Кока Кола и водтка. Да, звучи чудно, но тоа е се што ви е потребно за отстранување на бигорот.

Како делува?

Смесата од Кока Кола и водка во размер 50:50 се ставаат во шише за распрскување. Шприценте од мешавината на местата кои сакате да се исчисти и оставете да делува барем поча час или додека не се исуши. После тоа повторете ја постапката неколку пати.

Зошто ова делува? Бидејќи има киселина во Кока Колата и алкохол во водката, а тоа е совршена комбинација за отстранување на бигорот од површините.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top