Живот

Ова е тоа што најмногу го сакаат мажите и жените во сексот


Секој би сакал да биде добар во кревет, а добра вест е тоа што повеќето го сметаат за привлечно нема многу врска со физиката.

Истражувањето било спроведено на 2.000 мажи и жени со различна возраст и сексуална ориентација. На крај резултатите покажуваат дека повеќето луѓе најмногу ја ценат романтиката.

„Спротивно на многу стереотипи, испадна дека и мажите и жените ја ценат романтиката. Тоа вклучува често бакнување за време на секс, галење, романтично шепотење и романтична атмосфера за време на секс…“, изјавува авторот на студијата, професорката Деби Хербеник.

Најмногу луѓе како најпривлечно однесување го навеле гушкањето (53%) и бакнувањето (46%), за разлика од груб секс (14%).

Исто така голем број луѓе преферираат вагинален секс (71%), масажа пред секс (46%), романтични разговори за време на секс (40%).

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top