Филм / ТВ

Ова е емисијата на Нетфликс која ги поттикнува луѓето да извршат самоубиство

Британскиот менталист и илузионист Дерен Браун се појави на телевизија пред 18 години со своето шоу „Mind Control“.

А неодамна потпиша договор за соработка со Нетфликс за снимање на посебна емисија со име „Derren Brown: The Push“. Неговата емисија ќе се врти околу манипулацијата, а Браун ќе открие психолошки тајни за послушност и друштвен конформизам.

Како што тврди, нашиот природен инстикт е да се покориме кога се соочуваме со авторитет. А покорувањето оди до таа мера што сме сремни да се согласиме на убиство ако некој ни нареди.

Премиерата за емисијата е закажана за 27 февруари во САД. А што ве очекува погледнете во трејлерот за истата:

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top