Славни

Ова е 60 години помладата вдовица, на која Хју Хефнер не и остави ни денар (фото)

Основачот на Плејбој почина на 91 година од природна смрт, опкружен со саканите луѓе. Една од нив сигурно е и неговата 60 години помлада сопруга Кристал Харис.

Иако беа во брак 5 години, Харис нема да наследи ништо од богатството на Хефнер, пишуваат американските медиуми. Причина за тоа е нивниот предбрачен договор во кој стои дека во случај на развод или смрт Кристал нема да наследи ништо од имотот вреден околу 200 милиони долари. Богатството ќе го наследат децата на Хју Хефнер и некои хуманитарни организации.

Во договорот било наведено дека „ќе се грижи за неа“, па најверојатно Кристал ќе добива износ потребен за живот на каков што е навикната.

 

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top