Спорт

ОТКРИЕНО: Ова е Арапот кој сака да го преземе Милан!

Вечната надеж на навивачите на Милан за подобра иднина сега добива нова епизода.

Кинезите кои беа сомнителни од самиот старт се пред напуштање на Милан и сега се е многу извесно.

Јонхонг Ли, сегашниот сопственик мора да го врати огромниот долг на иневестициониот фонд, се работи за 300 милиони евра и тоа практично е невозможно.

Клубот не успеа да се проби ниту на полето на маркетингот од каде што се очекуваше голем приход, а нема ни резултати.

Новиот сопственик е на повидок, а тоа до сега беше неимануван Арап кој е милијардер.

Сега медиумите го открија неговото име се работи за Фаваз Алјокаир човек од Саудиска Арабија кој има богатство во вредност од 1.2 милијарди долари.

Тој работи на проектот во Сесто Сан Џоавни, место кое е би можело да биде новиот стадион на Милан, неговата фирма инвенстираше и во трговскиот центар кој се гради во Рим и се очекува да биде најголем во Европа.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top