Спорт

Откриено: Борозан немал сообраќајна несреќа, туку…


Најдобриот играч и стрелец на црногорската репрезентација, Вуко Борозан, на 18 декември минатата година во сообраќајна несреќа се здоби со повреда на рамото и бутниот мускул поради што ќе го пропушти Европското првенство.

Ова беше официјалната информација од Ракометниот сојуз, но денеска медиумите излегоа со информации дека вистината за повредата на најдобриот спортист на Црна Гора е поинаква.

Како што пишуваат црногорските медиуми, повикувајќи за на полицискиот билтен, Борозан паднал преку банкина кога излегувал од автомобилот.

„Борозан повредите ги добил кога на магистралниот патен правец Цетиње-Подгорица, во месноста Добрско Село, излегувал од возилото, кое го управувала неговата свршеница, се сопнал преку банкината и паднал“, стои во полицискиот билтен кој на увид го имала редакцијата на весникот „Вијести“.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top