Спорт

Откриена најголемата трансфер желба на Клоп

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ја составил листата на потенцијални засилувања во летниот преоден рок, а медиумите открија и која е неговата најголема желба.

Имено, најголема желба на Клоп е неговиот сонародник од ПСЖ, Јулијан Дракслер, кој сака по секоја цена да го види на „Енфилд“ следната сезона.

Клоп бара замена за Фелипе Кутињо кој во јануари за 160 милиони евра се пресели во Барселона и смета дека Дрекслер е идеално решение.

Германецот не добива голема минутажа во Париз, особено полсе доаѓањето на Нејмар, па и самиот е спремен да ја промени средината.

Интерес за Дракслер покажуваат и други европски гиганти, но медиумите тврдат дека Ливерпул е во пол-позиција за неговиот потпис.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top