Спорт

Официјално: Сменет Монтела, легендата го презема Милан!


Тоа што се очекуваше веќе подолго време денес стана официјално. Милан му врачи отказ на тренерот Винченцо Монтела после серијата на лоши резултати.

„Росонерите“ во летниот преоден рок потрошија 230 милиони евра на засилувања, но резултатите се далеку од очекуваните.

После ремито без голови вчера против Торино, денес раководството одлучи да му врачи отказ на Монтела.

Она што сигурно ќе ги израдува фановите е што за нов тренер е назначен легедарниот Џенаро Гатузо кој ги водеше младинците.

Коментари

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top