Славни

Од Италија, со љубов

Донатела Бучино е италијански фотомодел и помлада сестра на Кристина Бучино, светски познат топ модел, како и сестра на Мари Тереза Бучино, која во неодамна заплива во модните води.

25-годишната Донатела обожава егзотични дестинации, каде времето го поминува на плажа, а едно од нејзините омилени места е Хондурас, каде неодамна престојуваше.

Студира биологија, а истакнува дека образованието е приоритет за неа, наспроти многубројните деловни понуди и ангажмани.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top